Тип N је врста конектора мале до средње снаге са завртњим спајањем. N конектори су доступни са импедансама од 50 ома и 75 ома. Механизам завртњевог спајања пружа чврсту и поуздану везу. Доступни су типови конектора за флексибилне, конформне, полукруте и валовитe типове каблова. За ову серију се користе и поступци кримповања и стезања каблова.
Карактеристика конектора је висока поузданост, одличне вибрационе перформансе, одличне механичке и електричне перформансе итд. Користе се у вези са РФ коаксијалним каблом у радио инструментима, комуникационој опреми, микроталасним тестовима и системима за лансирање са земље при вибрацијама и неповољним временским условима. Коришћењем полукрутог или полуфлексибилног кабла, овај тип ће добити мањи VSWR, а фреквенција може достићи и 11 GHz.
| Производ | Опис | Број дела |
| 7/16 DIN тип | DIN женски конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-ДИНФ.12-РФЦ |
| DIN женски конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-ДИНФ.12С-РФЦ | |
| DIN женски конектор за флексибилни РФ кабл од 1-1/4" | ТЕЛ-ДИНФ.114-РФЦ | |
| DIN женски конектор за флексибилни РФ кабл 1-5/8" | ТЕЛ-ДИНФ.158-РФЦ | |
| DIN женски правоугаони конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-ДИНФА.12-РФЦ | |
| DIN женски правоугаони конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-ДИНФА.12С-РФЦ | |
| DIN мушки конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-ДИНМ.12-РФЦ | |
| DIN мушки конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-ДИНМ.12С-РФЦ | |
| DIN женски конектор за коаксијални РФ кабл 7/8" | ТЕЛ-ДИНФ.78-РФЦ | |
| DIN мушки конектор за коаксијални РФ кабл 7/8" | ТЕЛ-ДИНМ.78-РФЦ | |
| DIN мушки конектор за флексибилни РФ кабл од 1-1/4" | ТЕЛ-ДИНМ.114-РФЦ | |
| Н тип | N женски конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-НФ.12-РФЦ |
| N женски конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-НФ.12С-РФЦ | |
| N женски угаони конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-НФА.12-РФЦ | |
| N женски угаони конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-НФА.12С-РФЦ | |
| N мушки конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-НМ.12-РФЦ | |
| N мушки конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-НМ.12С-РФЦ | |
| N мушки угаони конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-НМА.12-РФЦ | |
| N мушки угаони конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-НМА.12С-РФЦ | |
| 4.3-10 Тип | 4.3-10 Женски конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-4310Ф.12-РФЦ |
| 4.3-10 Женски конектор за флексибилни РФ кабл од 7/8" | ТЕЛ-4310Ф.78-РФЦ | |
| 4.3-10 Женски правоугаони конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-4310ФА.12-РФЦ | |
| 4.3-10 Женски правоугаони конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-4310ФА.12С-РФЦ | |
| 4.3-10 Мушки конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-4310М.12-РФЦ | |
| 4.3-10 Мушки конектор за флексибилни РФ кабл од 7/8" | ТЕЛ-4310М.78-РФЦ | |
| 4.3-10 Мушки правоугаони конектор за флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-4310МА.12-РФЦ | |
| 4.3-10 Мушки правоугаони конектор за супер флексибилни РФ кабл од 1/2" | ТЕЛ-4310МА.12С-РФЦ |

Модел:ТЕЛ-НМ.12-РФЦ
Опис
N мушки конектор за флексибилни коаксијални кабл од 1/2″
| Материјал и премаз | |
| Контакт центра | Месинг / посребривање |
| Изолатор | ПТФЕ |
| Тело и спољни проводник | Месинг / легура обложена трослојном легуром |
| Заптивка | Силиконска гума |
| Електричне карактеристике | |
| Карактеристике Импеданса | 50 ома |
| Фреквентни опсег | DC~3 GHz |
| Отпорност изолације | ≥5000MΩ |
| Диелектрична чврстоћа | ≥2500 V rms |
| Отпор централног контакта | ≤1,0 mΩ |
| Спољни контактни отпор | ≤1,0 mΩ |
| Губитак уметања | ≤0,05dB@3GHz |
| Константно-височина (VSWR) | ≤1.12@3.0GHz |
| Температурни опсег | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| Водоотпорно | ИП67 |
Упутство за инсталацију N или 7/16 или 4310 1/2″ супер флексибилног кабла
Структура конектора: (Сл. 1)
А. предња навртка
Б. задња навртка
C. заптивка

Димензије за скидање изолације су приказане на дијаграму (Сл. 2), приликом скидања изолације треба обратити пажњу на:
1. Крајња површина унутрашњег проводника треба да буде закошена.
2. Уклоните нечистоће као што су бакарне наслаге и неравнине на крајњој површини кабла.

Монтажа заптивног дела: Заврните заптивни део дуж спољашњег проводника кабла као што је приказано на дијаграму (Сл. 3).

Склапање задње навртке (Сл. 3).

Спојите предњу и задњу навртку завртањем као што је приказано на дијаграму (слике 5)
1. Пре завртања, намажите о-прстен слојем масти за подмазивање.
2. Држите задњу навртку и сајлу непомично, заврните главно тело шкољке на задње тело шкољке. Заврните главно тело шкољке задњег тела шкољке помоћу мајмунског кључа. Склапање је завршено.
