Н конектор је навојни РФ конектор који се користи за повезивање са коаксијалним каблом. Има импедансу од 50 ома и стандардних 75 ома. Примене Н конектора: антене, базне станице, емитовање, WLAN, кабловски склопови, мобилне мреже, опрема за тестирање компоненти и инструментацију, микроталасни радио, MIL-Afro PCS, радар, радио опрема, сателитска комуникација, заштита од пренапона.
Са изузетком унутрашњих контаката, димензије интерфејса конектора од 75 ома су традиционално биле идентичне димензијама конектора од 50 ома. Стога је било могуће ненамерно укрштање конектора са следећим ефектима:
(A) Мушки пин од 75 ома - женски пин од 50 ома: отворено коло унутрашњег контакта.
(Б) Мушки пин од 50 ома - женски пин од 75 ома: механичко оштећење унутрашњег контакта утичнице од 75 ома.
Напомена: Ове карактеристике су типичне и можда се не односе на све конекторе.
• Склоп кабла
• Антена
• WLAN
• Радио
• ГПС
• Базна станица
•Афро
• Радар
• PCS
• Заштита од пренапона
• Телекомуникације
• Инструментација
• Емитовање
• Сатком
• Инструментација

Модел:ТЕЛ-НФ.12-РФЦ
Опис
N женски конектор за флексибилни кабл од 1/2″
| Материјал и премаз | |
| Контакт центра | Месинг / посребривање |
| Изолатор | ПТФЕ |
| Тело и спољни проводник | Месинг / легура обложена трослојном легуром |
| Заптивка | Силиконска гума |
| Електричне карактеристике | |
| Карактеристике Импеданса | 50 ома |
| Фреквентни опсег | DC~3 GHz |
| Отпорност изолације | ≥5000MΩ |
| Диелектрична чврстоћа | ≥2500 V rms |
| Отпор централног контакта | ≤1,0 mΩ |
| Спољни контактни отпор | ≤1,0 mΩ |
| Губитак уметања | ≤0,05dB@3GHz |
| Константно-височина (VSWR) | ≤1,08 на -3,0 GHz |
| Температурни опсег | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| Водоотпорно | ИП67 |
Упутство за инсталацију N или 7/16 или 4310 1/2″ супер флексибилног кабла
Структура конектора: (Сл. 1)
А. предња навртка
Б. задња навртка
C. заптивка

Димензије за скидање изолације су приказане на дијаграму (Сл. 2), приликом скидања изолације треба обратити пажњу на:
1. Крајња површина унутрашњег проводника треба да буде закошена.
2. Уклоните нечистоће као што су бакарне наслаге и неравнине на крајњој површини кабла.

Монтажа заптивног дела: Заврните заптивни део дуж спољашњег проводника кабла као што је приказано на дијаграму (Сл. 3).

Склапање задње навртке (Сл. 3).

Спојите предњу и задњу навртку завртањем као што је приказано на дијаграму (слике 5)
1. Пре завртања, намажите о-прстен слојем масти за подмазивање.
2. Држите задњу навртку и сајлу непомично, заврните главно тело шкољке на задње тело шкољке. Заврните главно тело шкољке задњег тела шкољке помоћу мајмунског кључа. Склапање је завршено.
